Tenisový oddíl Žďár nad Sázavou - antukové tenisové kurty

Aktuality

27. 8. 2018

SOUSTŘEDĚNÍ 2018

Celkově již 3.ročník tenisového soustředění je u konce. Letos se zúčastnilo rekordních 32 dětí z našeho tenisového klubu, a to od nejmladších až po dorostence. Ačkoliv teploty šplhaly až ke 40ti stupňům, celé soustředění jsme zvládli na jedničku. Hlavním bodem programu bylo samozřejmě zlepšení tenisových úderů a fyzické kondice. Velmi oblíbenou po-obědovou činností se stal fotbal a kreslení. Každý se také zúčastnil olympiády, kde si děti vyzkoušeli zdatnost jak v hodu medicinbalem, tak sprint a další dovednosti. Také jsme měli možnost odpoledního výletu na Pilák a tam si zkusit aktivity jako discgolf nebo minigolf. Poslední den odehráli všichni hráči turnaj v minitenise na malém kurtu. 
Velké poděkování a pochvala patří samozřejmě všem dětem a také trenérům. Jmenovitě Lukáši Čeplovi, Michalu Bukáčkovi, Jirkovi Havlíkovi a Veronice Chalupové a za výpomoc Michalu Hrdličkovi.
Tímto děkujeme také paní Halouzkové za poskytnuté věcné dary.

Za rok se na Vás opět budeme těšit - snad už v novém areálu. 
 

foto na odkaze: https://weris8.rajce.idnes.cz/Tenisove_soustredeni_2018/ 


20. 8. 2018

Okresní přebory SŽ + turnaj MŽ Hlinsko

Dne 18.8 se uskutečnili v ZR - okresní přebory starších žáků a žakyň. I přes skromnější účast hráčů v obou kategoriích to nepopírá fakt, že hráči podali bojovný výkon, který ve velmi teplém počasí stojí za ocenenění.

MOP ZR ( HB+ZR )

      Dvouhra:

      1.       Adamcová ( HB )                                            1. Mašek ( ZR )

      2.       Freyová ( ZR                                                  2. Piechula ( ZR )

      3.       Chalupová ( ZR ), Braunová ( ZR )                 3. Bauer ( HB ), Frey ( ZR

     Čtyřhra

      1.       Adamcová,Braunová                                    1. Piechula, Bauer

      2.       Freová,Chalupová                                         2. Mašek, Frey

   Výsledky SŽ- kluci na odkaze :Neoficiální výsledky

   Výsldky SŽ- dívky na odkazeNeoficiální výsledky

 

18.8.Turnaj mladších žákyň Hlinsko

Rozpálené kurty v Hlinsku hostily turnaj MŽ kategorie dívky. Za Žďárský oddíl přijeli bojovat hned čtyři děvčata. V singlu dvěma našim hráčkám (K.Kuhánkové a A.Maškové) vystvila stopku budoucí finalistka Randulová. O této hráčce se v budoucnu budeme určitě zmiňovat, i přesto, že je prvním rokem v MŽ ve finále až v super tajbrejku (8:10) prohrála s domací favorizovanou Rakoušovou. Vanesa Tálská po dlouhem boji za "2 a1/4" hodiny prošla do druhého kola, kde rychle vypadla s Rakoušovou. Stejně jako Nelča Míšková, která přes rychlé první kolo následně narazila na stejnou hráčku 2:6 a 3:6 je i tak dobrý výsledek.

Do finále čtyřhry se dostala Nelča Míšková se spoluhráčkou Aničkou Maškovou, kde však podlehli dvojci Rakoušková-Mallinu.

Výsledky na odkaze:Oficiální výsledky

 Všem, kteří se aktivně zůčastnili děkujeme.

finále singel 1-Mašek;2-Piechula ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšit15. 8. 2018

PŘIHLÁŠENÍ NA TURNAJ

 Na základě dotazů jakým způsobem se přihlásit na celorepublikový turnaj byl zpracován podrobný návod (děkujeme Lence Bukáčkové).Vše začíná od platné registrace na tenisovou sezónu (zajistí klub), kdy přihlašovací údaje hráče do IS následně sdělí pan Piechula. Po prvním přihlášení do IS přes heslo, již můžete plnohodnotně pracovat v registru všech turnajů napříč celou republikou.

 V případě dotazu či pomoci s přihlášením není problém kontaktovat trenéry, popřípadě "zkušené" hráče (rodiče), kteří s přihlašením mají dobré zkušenosti.

Na závěr je nutné připomenout, že s každým turnajem rostou zkušenosti hráče a jedině tak je možné se výkonově posouvat.


1. 8. 2018

SOUSTŘEDĚNÍ 2018

Pro členy kluby připomínáme 

 

dne 20.8 - 24.8 se na kurtech TJ uskuteční tenisové soustředění.

Děkujeme za potvrzení účasti hráčů formou sms/email na uvedený kontak:.

     vchalupova@atlas.cz      mobil: 605 015 746  (popř.Chalupa Leoš 606 770 230)

 


24. 7. 2018

TURNAJ TK HLINSKO

Na poháry vybojované o víkendu nestihl dosednout prach a už přibily další. Ma rozpálených kurtech v Hlinsku, Anička Mašková vybojovala pěkné třetí místo. Spolu s Vaneskou Tálskou překvapili favorizovanější pár ve čtyřhře, výtězství 6:3 a 6:4 = druhá účast ve finále ve čtyřech dnech. I přes prohru ve finále, druhé místo bereme všemi deseti.

Blahopřejeme

ZvětšitZvětšitZvětšit23. 7. 2018

ELCOM CUP 2018

Dne 21.7.2018 se uskutečnil turnaj MŽ "ELCOM CUP 2018" v Bystřici nad Pernštejnem.Ryze letní počasí,které lákalo spíše k návštěvě přilehlého koupaliště, ale to mladí tenisté stejnak navšívili. Děkujeme pořadatelům za volný vstup hráčů na koupaliště, kde se mohli v tomto horku alespoň trochu osvěžit..

Turnaj MŽ byl pro katogeorii chlapů a dívek.Vzhledem k mnoha odhlášeným se mladších žákyň sešlo nakonec devět z toho hned čtyři z našeho oddílu.Bez ohledu na výsledky je nutné v první řadě všem poděkovat, protože bez jejich účasti by se turnaj pravděpodobně nuskutečnil. Jak v jednotlivcích tak čtyřhře se ve finále sešla naše děvčata ! V singlu první místo Nelča Míšková,druhé místo Anička Mašková,třetí místo Katka Kulhánková výsledky čtyřhra první místo pod krycím názvem M+M (Míšková /Mašková) druhé místo Kulhánková/Tálská.

Děkujeme všem za účast a reprezentaci klubu a pořadatelům za příjemnou atmosféru 

ZvětšitZvětšitZvětšit27. 6. 2018

SOUSTŘEDĚNÍ + TRÉNINKY PRÁZDNINY

Důležité infomace: 

1) Vypsán termín letního tenisového soustředění a to od 20.srpna  - 24. srpna. Bližší informace a harmonogram v průběhu července.

    PROSÍME RODIČE O PŘIHLÁŠENÍ DÍTĚTE MAILEM NEBO TELEFONICKY (také SMS) NA UVEDENÝ KONTAKT.

     vchalupova@atlas.cz      mobil: 605 015 746

2) V příloze zasíláme pravidla tréninků o prázdninách. V září budeme opět pokračovat podle rozpisu.

   děkujeme za dodřžování stanovených pravidel, jak ze strany trenérů tak samotných hráčů.

 


26. 6. 2018

Turnaj družstev

Velký úspěch ždárských mladých tenistů !

Ždárský tenis slaví velký sportovní úspěch v soutěžích družstev. V kategorii mladších žáků si mladí tenisté vybojovali postup do 2. nejvyšší soutěže v jihomoravském kraji a 3. v ČR pro sezonu 2019. Mezi družstvy z Jihlavy a Brna si vedli nejlépe a v posledním utkání o přímý postup, porazili na domácích dvorcích TK Spartak Jihlava 7:2.Nutno zmínit,že takto kvalitní soutěž, se hrála naposledy ve Žďáře, před 30 lety. 
Na celkovém vítězství se podíleli hráči: Filip Piechula, Libor Blažíček, Matyáš Slavíček, Ondřej Halouzka, Filip Synek, Jan Hošek, Lucie Braunová, Nela Míšková a Anna Mašková.
Všichni hráči se za poslední období velmi zlepšili a i když přes zimu trénovali minimum hodin, vzhledem ke špatným tréninkovým podmínkám ve Žďáře.  O to více se těšíme na nový tenisový areál a především nafukovací halu, která výkonnostně posune mladé tenisty min. o úroveň výše.
I ostatní mládežnické družstva ( celkem 7 ), se umístila v krajských soutěžích na předních příčkách a potvrdili tak zlepšení výkonnosti.

ZÁPIS NA ODKAZE: Zápis o utkání - neoficiální

ZvětšitZvětšit3. 6. 2018

Okresní přebor MŽ, Dorostu a Mini

První červnový víkend byl ve znamení nabitého programu a to Okresních přeborů MŽ,dorostu a mini.Zároveň to byl poslední turnaj na kurtech 1-4 před plánovanou a netrpělivě očekávanou rekonstrukcí, ale vezmeme to pěkně postupně.

OP MINI

Celkem se zúčastnilo 5 chlapců a 1 dívka pouze z oddílu tenisu ve Žďáře. Díky skvélu počasí, výborné atmosféře, fandění rodičů a výkonům těch nejmladších tenistů naše oddílu, se turnaj zapsal mezi „více než povedé“. Bylo až neskutečné, jaký pokrok udělali všichni hráči, byť začínali v loni na podzim a dnes již hrájí nesčetné výměny. Velký díky rodičům za podporu a také trenérovi M. Bukáčkovi za přípravu.
O samotném pořadí rozhodovali počty vyhraných míčů, jak byly zápasy vyrovnané. Naše malá hvězdička mezi klukami, Anetka Peichulová, se neztratila a z noblesou zatápěla klukům nejen tenisovým umem, ale i úsměvem.

Pořadí OP Mini Žďár nad Sázavou 2018:
1. Jakub Fiala   9 bodů;  2. Jakub Hromádka   6 bodů;  3. Jan Zita   5 bodů; 4. Aneta Piechulová   5 bodů;  5. Tobiáš Srnský   5 bodů


OP MŽ+DOROST

V obou kategoriích se zúčastnilo 26 mladých tenistů z klubů ZR a Bystřice n.P.. Většinu titulů OP získali tenisté ze Žďáru viz. výsledky níže. Skvělá „rodinná“ atmosféra byla doprovázena celým turnajem, byť se jednalo o poslední velký turnaj ve staré klubovně.

 

Výsledky:  Mladší žáci:
Dvouhra:  1. Filip Piechula /ZR/, 2. Slavíček Matyáš /ZR/, 3. Blažíček Libor /ZR/ a Halouzka Ondřej / ZR /
Čtyřhra:    1. Piechula, Slavíček /ZR/, 2. Synek, Blažíček/ ZR/, 3. Kučera, Jedlička / BY / a Liška, Vodák / BY /

Výsledky:  Mladší žákyně:
Dvouhra:   1. Míšková Nela / ZR /,  2. Braunová Lucie / ZR /, 3. Kulháková Kateřina / ZR / a Mašková Anička / ZR /
Čtyřhra:     1. Kulhánková, Braunová, 2. Míšková, Mašková / všechny ZR /


Výsledky:  Dorostenci:
Dvouhra:   1. Odvárka Adam (ZR); 2. Procházka Michael (ZR); 3. Štola Martin a Hrdlička Matěj (oba ZR)
Čtyřhra:     1. Odvárka, Štola (oba ZR); 2. Hrdlička, Procházka (oba ZR)

Výsledky:  Dorostenky

Dvouhra:    1. Koktavá Ivana (Bystřice nad Pernštejnem); 2. Freyová Aneta (ZR); 3. Potocká Lucie a Freyová Helena (obě ZR)
Čtyřhra:      1. Brožová L., Braunová V. (obě ZR); 2. Freyová H., Králová S. (obě ZR)


 

..............  KOMPLETNÍ FOTO NA NÍŽE UVEDENÉM ODKAZE   ..............

https://teniszr.rajce.idnes.cz/Okresni_prebory_2.6.-3.6.2018/

 


 

Celá aktualita >>


1. 6. 2018

ROZPIS TRÉNINKŮ KURTY

  AKTUÁLNÍ ROZPIS TRÉNINKŮ NA KURTECH 5;6;7    rozpis bude ještě aktualizován !!

·         Do 3.6.2018 můžeme hrát na kurtech 1-4., od 4.6.2018 již nikoliv!  Již oficiálně 30.5. převzala stavební firma Profistav 

·         Do 8.6. 2018 je nutné vyklidit věci

·         Od 4.6. bude probíhat trénink na kurtech 5,6,7 – oddíl 15.00 – 20.00 bez správce.

·         Poslední trenér bude mít zodpovědnost za úklid a zamčení celého areálu

 


Starší články: <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24  >>

NOVÝ AREÁL TO

Zvětšit
Zvětšit


Obsazenost kurtů

Najdete na odkaze >>

GPS

49.5730347N
15.9408000E

Důležité odkazy

Facebook 
Český tenisový svaz
Jihomoravský tenisový svaz
Město Žďár nad Sázavou
Sportis
TJ Žďár nad Sázavou

Podporují nás

 

 

Podpořil Kraj Vysočina